Podatki lokalne i zabudowa Łysej Góry
13 sesja rady miasta zakończyła się w poniedziałek 23 listopada 2015 około godziny 13.00. Radni zatwierdzili nowe stawki podatków od nieruchomości, środków transportowych, opłaty targowej, uzdrowiskowej i od posiadania psów. Przyjęto plan zagospodarowania lasu i rejonu Łysej Góry, zmniejszono liczbę koncesji na sprzedaż alkoholu oraz przedstawiono wyniki kontroli przez wojewodę oświadczeń majątkowych osób pełniących funkcje w samorządzie lokalnym.
Wysokość podatku od nieruchomości, środków transportowych, opłaty targowej, uzdrowiskowej i od posiadania psów nie zmieni się znacząco. Opłata za posiadanie psa spadła o 2zł rocznie, a opłata uzdrowiskowa o 10gr na dobę.
Zmniejszono liczbę koncesji na sprzedaż alkoholu dla sklepów. Poprzednio wynosiła ona 70, a obecnie 67. Liczba koncesji na sprzedaż dla lokali gastronomicznych, do konsumpcji wyłącznie w miejscu sprzedaży nadal wynosić będzie 230 na terenie miasta.
Po czwartym wyłożeniu uchwalono plan zagospodarowania lasu i rejonu Łysej Góry (R-6/01). Inaczej niż przy poprzednich wyłożeniach projektu, do jego czwartej wersji nie wniesiono żadnych uwag.
Radni poparli wniosek Casino sp. z o.o., która będzie starać się o przedłużenie na kolejne 6 lat od roku 2017 koncesji na prowadzenie kasyna gry w Grand Hotelu.
Wojewoda złożył do rady miasta informację o wyniku analizy danych z oświadczeń majątkowych złożonych wojewodzie przez prezydenta miasta i przewodniczącego rady miasta na początek kadencji i koniec ub.r. W wyniku analizy stwierdzono, że Jacek Karnowski nie podał roku produkcji łodzi żaglowej, a Wieczesław Augustyniak nie wymienił dochodów z tytułu funkcji przewodniczącego rady miasta.
| |
Nowe zasady wykupu lokali | Dotacje konserwatorskie i budżet na rok 2016 | |

