Pole do minigolfa na Błoniach

ilustracja

14 maja Urząd Miasta opublikował ogłoszenie o przetargu na budowę pola do minigolfa na błoniach wybranego do realizacji w głosowaniu na budżet obywatelski w ub. roku.

Pole nie powstanie bezpośrednio na głównej łące błoni przy Polnej. Na lokalizację wybrano zaplecze hoteli i ujęcia wody przy Bitwy pod Płowcami. Dołki powstaną wokół niedawno ukończonego placu zabaw i toalety na monety pomiędzy budynkami 58a i 60a. Znajdujące się w tym miejscu pasy żywopłotu mają osłonić pole od wiatru. Będzie się ono składać się z 18 stanowisk (dołków) zgodnych z wytycznymi Światowej Federacji Minigolfa. Obszar wokół każdego nich zostanie wyłożony plastikową kratką parkingową. Całe pole ma zająć powierzchnię 0,23 ha. Zostanie ogrodzone siatką stalową o wysokości metra.

widok aktualny

Każde z 18 stanowisk będzie miało długość do 5m i szerokość do 2m. Powierzchnia do gry ma zostać wykonana z odpowiedniej wykładziny filcowej klejonej na miejscu do podbudowy z płyt włóknisto-cementowych na konstrukcji metalowej. Dodatkowo na wykładzinie zostaną zamontowane przeszkody i podesty ze stali nierdzewnej. Bandy na każdym ze stanowisk mają zostać wykonane z kątowników stalowych spawanych.